top of page
ENRGETICKÝ ÚSPORNÝ.png

JAKÉ JSOU TEPELNÉ VLASTNOSTI
STAVEBNÍHO SYSTÉMU KLIK-UP?

U systému KLIK-UP je kladen důraz na energetickou účinnost, odbourání tepelných mostů, jednoduchost při montáži, univerzálnost a lehkost konstrukce.
Díky těmto faktorům je systém
KLIK-UP  tepelně velmi efektivní.
Čím je nižší hodnota součinitele prostupu tepla použitého stavebního materiálu, tím nižší jsou tepelné ztráty budovy. Hodnota součinitele prostupu tepla vypovídá o schopnosti použitého stavebního materiálu udržet požadovanou teplotu uvnitř domu a maximálně zabránit teplotním únikům. Čím jsou menší tepelné úniky, tím méně topíme nebo chladíme a také méně platíme za elektřinu a plyn.
KLIK-UP panel je konstrukčně řešen tak, že nikde nevznikají tepelné mosty.
 

ENERGETICKÁ
ÚČINNOST

Konstrukční systém KLIK-UP domů je velmi efektivně tepelně navržen.
Navržení tloušťka izolace umožňuje
KLIK-UP konstrukci, která má součinitel prostupu tepla R velmi nízkou ve srovnání s jinými typy konstrukcí. To znamená, že jen velmi málo tepla prochází stěnami, podlahou a stropem (z venku dovnitř a naopak).
Systém
KLIK-UP domů je účinnější než, co vyžaduji předpisy pro označení PASIVNÍ DŮM.
Fázový posun venkovního nebo vnitřního tepla konstrukčního systému KLIK-UP domů je cca. 9 hodin. Konstrukce je vyrobena ze stejného izolačního materiálu na stěny, podlahy a stropy. Tepelné mosty jsou tak velmi nízké. Vzduchotěsnost je zajištěna díky vnitřnímu obkladu z  OSB desky EGGER OSB 4 TOP. Při montáži, jsou všechny spoje stěn a oken  utěsněny samolepící páskou.
Tepelný výkon konstrukce systému KLIK-UP domů jsou kompatibilní s výstavbou jiných pasivních domů.
Ke stažení

  • Grey Facebook Icon
  • https://www.youtube.com/channel/UCQk
bottom of page